Hayvan Boyun Kemeri - Numaratör

HAYVAN NUMARATÖRLERİ

Hayvan ekipmanları arasında önemli bir yere sahip olan hayvan numaratörleri, üreticinin ve denetleyicinin ortak noktası olmaya devam ediyor. Her geçen gün ekonomik hayvan ürünleri ile önplana çıkan Küpsan Hayvancılık Tıbbi Malzemeler Orman Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, düşük seviyedeki çiftlik malzemeleri fiyatları ile de kendisinden bahsettirmeyi başarmaktadır.

Hayvan numaratörleri olarak adlandırılan, hayvanların boyunlarına takılan bir bağ ve üzerine yerleştirilen numara sayesinde günümüz hayvancılığında büyük bir ilerleme yaşanmaktadır. Hayvan kulak küpeleri ile hemen hemen aynı işlevi gören bu numaratörler, hayvancılık ekipmanları arasında sıklıkla tercih edilmektedir.

Hayvan Numaratörleri Ne İşe Yarar?

Hayvancılık yapan birçok büyük firmanın da tercih ettiği büyükbaş hayvan numaratör ürünü ve küçükbaş hayvan numaratörü sayesinde hayvanların kontrol ve denetim işlemleri çok daha kolay hale gelmektedir. Hayvancılık ekipmanları satan birçok firmada yerini alan bu ürünlerin kullanması da oldukça kolaydır. Peki, numaratör ne işe yarar?

Hem küçük hem de büyükbaş hayvanlar için kullanılan numaratörler, hayvanların günlük kontrollerinin yapılmasında kolaylık sağlamaktadır. Günlük sayım işlemlerinde hızlı ve pratik çözümler sunar.

Hayvan boyun bağı üzerine yerleştirilen numaratörler, özellikle küçükbaş hayvancılık yapan kişi ve firmaların imdadına yetişmektedir. Sayım, sağım ve sağlık kontrollerinde birbirine çok benzeyen bu hayvanları kontrol etmek numaratörler ile oldukça kolay hale gelmektedir.

Hayvan Numaratörü Nasıl Kullanılır?

Numaratör ile işaretlenmek istenen bir hayvanın boynuna öncelikle bir hayvan boyun bağı takılır. Hayvanın boynunu rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmış olan bu kayış hem güçlü hem de güvenli olmalıdır. Hayvan numaratörleri ise 0 dan 9 a kadar tüm rakamları kapsar. Yani hayvan boyun bağı üzerine 123 yazılmak isteniyorsa boyun bağına 1 – 2 – 3 sayıları yerleştirilmelidir.

Küçükbaş Hayvan Numaratör Uygulaması Nasıl Yapılır?

Koyun kuzu numaralandırma amacı ile sıklıkla kullanılan hayvan numaratörleri, hem büyük hem de küçükbaşlarda benzer şekilde kullanılmaktadır. Koyun numaratör tasma uygulaması olarak da adlandırılan bu hayvan damgalama yöntemi ile koyun ve keçiler birbirinden kolaylıkla ayırt edilebilir.

Büyük üretim hedefleri olan süt ürünleri firmalarında ve çiftliklerde küçükbaş hayvanlar için numaratör kullanmak kaçınılmazdır. Numaralandırma sırasında hayvan boyun bağı üzerine yerleştirilen rakamlarla istenen miktarda basamaklı sayı oluşturulur. Böylece her bir hayvanın kendine özel bir sayısı bulunur.

Büyükbaş Hayvan Numaratör Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dişi ve erkek büyükbaş hayvanlar için aynı özelliklerde kullanılan hayvan numaratörleri, her sayının bir kez kullanılmasını gerektirmektedir. Yani bir işletmede her bir sayı bir hayvan için verilmelidir. Örneğin 12 sayısına ait iki adet büyükbaş olmaması gerekmektedir.

Büyükbaş Boyun Kemeri Güvenli midir?

Bir işletmede kullanılan büyükbaş hayvan numaratörleri ayırt edici olduğu kadar kaliteli de olmalıdır. Küpsan, hayvan ürünleri satışında İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen hayvancılık firmalarına hizmet vermektedir.

Deri, plastik ve kumaştan yapılabilecen büyükbaş hayvan boyun bağı türleri ile güvenli bir şekilde numaralandırma yapılabilmektedir. Siz de büyükbaş boyun kemeri üretiminde hem kaliteli hem de uygun fiyatlı seçeneklere Küpsan ürün kataloğu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hayvan Numaratörleri ile Hayvan Küpesi Kullanmak Zorunlu mudur?

Birçok üretici hayvan numaratörü uygulamasını yaptığında hayvan küpesi için başvuruda bulunmalarının gerekli olmadığını düşünür. Fakat bu düşünce tamamen yanlış bir kanıdır. Numaratörler, üreticinin çiftlik içerisinde yaptığı organizasyonu kolayca gerçekleştirmesini sağlamaktadır.

Hayvan kulak küpeleri ise hayvancılık yapan kişinin Gıda ve Tarım Bakanlığı kayıtlarında resmi olarak yer almasını sağlamaktadır. Yani numaratör uygulaması kişinin işini kolaylaştırmayı amaçlarken, küpeleme işlemi, çiftçinin ekonomide resmi olarak yer almasını sağlamaktadır.

Hayvan Numaratörü Uygulamasını Kimler Kullanmalıdır?

Özellikle büyük hacimli hayvan çiftliklerinde hayvanların denetim ve kontrolünü çok daha kolay hale getirecek çiftlik malzemeleri bulunmaktadır. Kulak küpeleri, hayvan numaratörleri ve elektronik hayvan ürünleri sayesinde çiftlik yönetimi sağlanabilir. Peki, hayvan numaratörü uygulamasını kim yapmalıdır?

  • Çok fazla hayvanı olan çiftliklerde numaratör kullanmak, üretim, denetim ve aşılama süreçlerinin takibini sağlar.
  • Hayvan hastalıkları ile mücadele edilen bir bölgede yaşayan üreticinin de numaratör kullanması önerilmektedir.
  • Özellikle küçükbaş hayvancılık yapan üreticiler, koyunların yünlerini kırktıklarında hayvanları birbirinden ayırt etmekte zorluk yaşayabilirler. Bu noktada numaratör kullanmak büyük bir avantaja dönüşecektir.
  • Hayvan boyun numaratörü kullanmak zorunda kalan bir diğer üretici grup ise aynı anda hem küçük hem de büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapanlardır. Çok yüksek üretim hedefleri olan çiftliklerde farklı hayvan boyun bağı ve numaratörü kombinasyonu ile üretim çok daha kolay hale getirilebilir.

10 Hayvanlık Hayvan Numaratörü Nereden Alınır?

Türkiye’nin her yerine hayvancılık ve çiftlik malzemeleri satışı yapan Küpsan, istenen sayıda ve basamakta numaratör satışı yapmaktadır. On hayvanlık hayvan numaratörü sayesinde küçük üreticiler için satın alma imkanı sağlanmaktadır. Siz de bahçenizdeki küçük çiftliğiniz için 10 adet rakamdan oluşan seti sipariş edebilirsiniz.

50 Hayvanlık Numaratör Paketinde Kaç Tane Kemer Bulunur?

Küpsan hayvancılık ürünleri firması, siz kıymetli üreticiler için her imkanı sunmaktadır. 50 adet hayvan için sipariş etmek istediğiniz numaratör ürünlerinin yanında standart olarak 50 adet boyun kemeri gönerilmektedir. Eğer siz bu sayıdan daha az ya da daha çok sayıda kemere ihtiyaç duyarsanız, bunu siparişiniz sırasında belirtebilirsiniz.

Hayvan Numaratörleri Kimliklendirme İçin Önemli midir?

Hayvan numaratörü kullanmak küçükbaş ve büyükbaş hayvanların denetiminde büyük bir öneme sahiptir. Fakat numaratör kullanmak, satın alan kişi ya da resmi işlemler açısından büyük bir faydaya sahip değildir. Hayvanların kimliklendirilmesi için kullanılan en yaygın yöntem hayvan küpesi uygulamasıdır. Gıda ve Tarım Bakanlığı kayıtlarında da yine numaratör değil küpe seri numaraları tutulmaktadır.

Küpsan Hayvancılık Ürünleri ile Ekonomik Çiftlik Malzemeleri Fiyatları ile Tanışın

İzmir Menderes’te hizmet veren Küpsan hayvancılık, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yapan firmalara kaliteli hizmet sunmaktan onur duymaktadır. Hem çok kaliteli hem de oldukça uygun fiyatlı ürünleri ile piyasanın en güvenilir firmalarından biri olan Küpsan, çiftlik malzemeleri fiyatları ile tanışın. Siz de bütçe dostu üretimin keyfini çıkarın.

Hayvan Numaratörleri Nasıl Ödenir?

Küpsan resmi web adresi üzerinde yer alan sipariş bölümünden satın alabileceğiniz ürünlerde kredi kartı ve banka havalesi şeklinde ödeme seçenekleri bir arada bulundurulmaktadır. Yani bir ürün almak için kredi kartı sahibi olmak zorunda değilsiniz. Siz de sitede yer alan Online Satış sayfasından hem bütçe dostu hem de kaliteli ürünlere ulaşabilirsiniz.

Küpsan Sitesinden Nasıl Alışveriş Yapabilirim?

Küpsan Hayvan Numaratörleri sayfasında yer alan Online Alışveriş sekmesine tıkladıktan sonra alışveriş yapabilmek için siteye üye olmanız gerekmektedir. Siz de indirimli ürünlere sahip olmak için mutlaka ve mutlaka üyelik işleminizi tamamlamalısınız.

Siteye kayıt olduktan sonra sepetinize ekleyeceğiniz her bir ürünün ödemesini kredi kartı ve banka havalesi ile yapabilirsiniz. Alışveriş işleminiz sırasında birden çok çeşitte ürün tercih edecekseniz, Sepetim sayfasına tıklamalısınız. Böylece o ana kadar sipariş olarak eklediğiniz ürün türü ve sayısını öğrenebilirsiniz. Sipariş onayı verdiğiniz sepetinizdeki ürünlerin size ne zaman geleceğini ise Kargo Takibi sayfasından sağlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR